انصراف از چاپ مقاله

انصراف از چاپ مقاله هرگز توصیه نمی‌شود، اما ممکن است شما در مواقع ضروری بعد از ارسال و سابمیت مقاله به یک مجله، از چاپ مقاله در آن ژورنال منصرف شده باشید. اگر شما به تازگی مقاله خود را سابمیت کرده باشید و مقاله شما هنوز به ادیتور ارسال نشده باشد و تحت فرآیند پییر ریویو قرار نگرفته شده باشد، درخواست انصراف در این مرحله به ندرت مشکلی را ایجاد می‌کند. اما برخی از مجلات بعد از این که مقاله توسط ادیتور بررسی شد و نامه بازبینی و ویرایش به نویسنده مسئول مقاله ارسال شد، درخواست انصراف را نمی‌پذیرند.

نامه پس گرفتن مقاله از مجله

برای انصراف از چاپ مقاله (withdraw) در یک مجله، شما باید به ادیتور مجله ایمیل بزنید و درخواست انصراف از چاپ را ارائه دهید. در ایمیلی که ارسال می‌کنید، شما باید عنوان مقاله و شناسه (ID) مقاله را ذکر کنید. شناسه مقاله، کدی است که مجله به مقاله شما در فرآیند سابمیت و ارسال اختصاص می‌دهد، تا در مراحل بعدی با این کد مقاله خود را پیگیری کنید. همچنین در نامه‌ای که می‌نویسید شما باید به طور مختصر در مورد دلیل انصراف خود توضیح دهید.

نامه انگلیسی به سردبیر مجله برای انصراف از چاپ مقاله

یک نمونه از نامه ارسالی به سردبیر ژورنال برای انصراف از چاپ مقاله در زیر ارائه شده است:

Dear editor

I would like to withdraw my manuscript entitled “  ” with ID “  ” from further consideration by your journal “  ”. Because … .

Kindly inform me about the withdrawal process. I’m looking forward to hear from you.

Yours faithfully

بعد از این که شما به سردبیر مجله ایمیل زدید و درخواست انصراف از چاپ مقاله را ارائه دادید، باید منتظر باشید تا سردبیر مجله نامه تایید انصراف از چاپ را برای شما ارسال کند. اگر سردبیر به نامه درخواست شما جواب نداد چند بار دیگر ایمیل بزنید و منتظر بمانید تا پاسخ دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای درخواست ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 4 را به شماره 09020089129 پیامک کنید