انجام مقاله

انجام مقاله

انجام مقاله به فرآیندی گفته می شود که در آن با دقت و به صورت منظم پژوهشی از صفر تا صد انجام می شود. در ابتدا محتوای مقاله تهیه می شود سپس روند ترجمه(در صورت وجود) و دریافت پذیرش و چاپ صورت می گیرد.

نگارش و انجام مقاله

نگارش مقاله یا تالیف مقاله نیازمند تخصص در امر مقاله نویسی و گذراندن دوره های آموزشی مقاله نویسی می باشد. همچنین می توان با تبدیل پروژه یا پایان نامه ارشد یا دکتری و رعایت اصول مقاله نویسی کار نگارش مقاله را انجام داد.

انجام ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله

در صورت اقدام برای اخذ پذیرش مقاله ISI، مقاله باید به صورت انگلیسی باشد. در صورتیکه مقاله از ابتدا به صورت انگلیسی توسط نویسنده نگارش شود مقاله با کیفیت بهتر و تخصصی تر انجام می شود. در غیر این صورت باید بعد از اینکه مقاله به صورت فارسی نوشته شد مقاله را به انگلیسی ترجمه کرد. همچنین می توان از تیم تخصصی ترجمه فارسی به انگلیسی شریف یار کمک گرفت.

انجام سابمیت مقاله

بعد از تهیه مقاله، فایل مقاله از طریق سایت مجله و با رعایت اصول سابمیت مقاله آن را به مجله ارسال می کنند. اکثر مجلات برای دریافت مقاله، فرمت خاص خودشان را دارند که قبل از سابمیت مقاله به قالب مجله تهیه می گردد.

انجام پذیرش مقاله

بعد از ارسال مقاله به ژورنال، مقاله توسط ادیتور معمولا طی یک هفته تایید می شود و توسط تیم اداری به دو یا سه داور ارسال می گردد. داوران ضمن مطالعه دقیق مقاله معمولا طی ۴ الی ۶ ماه، نظرات خود را در قالب فایل داوری اعلام می کنند. نتایج داوری بعد از تایید ادیتور به نویسنده مقاله ارسال می گردد. نویسنده مقاله بعد از اصلاح مقاله آن را به مجله ارسال مجدد می کند و در صورت تایید داوران مقاله پذیرش می شود. البته شانس پذیرش مقالات معمولا کم می باشد و در مجلات معتبر این شانس حتی به زیر یک درصد هم می رسد. خیلی از مقالات در مرحله اولیه توسط سردبیر ریجکت می شوند.

انجام چاپ مقاله

بعد از پذیرش مقاله، تیم اجرایی مجله، ضمن تصحیح و به فرمت درآوردن مقاله بسته به حجم کاری مجله و تعداد مقالات پذیرش شده، مقاله را به صورت آنلاین در ژورنال به نمایش می گذارند. معمولا مجلات تعداد مقالات متعددی را پذیرش می کنند و برای چاپ مقاله مدت زمان زیادی طی می شود که در اولین دوره و شماره ممکن در دسترس عموم قرار می گیرد.