اصول استخراج مقاله از رساله دکتری

یکی از مهم ترین قدم هایی که یک فرد برای فارغ التحصیلی از دانشگاه می‌تواند بردارد نوشتنن رساله دکتری و دفاع از آن می باشد. اما این کار ساده ای نیست و برای انجام آن باید تلاش بسیار کرد و به نوعی برای نوشتن بهتر باید اصول استخراج مقاله از رساله دکتری را بدانیم و به عنوان یک دانش به آن نگاه کنیم. یکی از قدم هایی که در این دانش باید بتونیم فرا بگیریم توانایی نوشتن مقاله با کمک رساله و پایان نامه دکتری می باشد.

این توانایی از این جهت مهم است که در حین نگارش رساله و بعد از آن برای ارائه خلاصه و چکیده‌ای از آن به استاد راهنما، داوران و یا دوستان و … نیاز است که بتوانیم استخراج مقاله از رساله دکتری را بدانیم. در واقع این یک قدم مهم در دانش نوشتن مقاله و پایان نامه محسوب می شود که در اینجا به گوشه هایی از آن می پردازیم.

نکته ای مهم در استخراج مقاله از رساله دکتری

مهمترین نکته در نگارش مقاله از روی پایان نامه و رساله دکتری این است که رساله دکتری بسیار وسیع است و معمولا حجم بالایی دارد.  و مقاله در ذات خود حجم پایین و صفحات کمتری دارد. از این رو باید بتوانیم موقعی که می خواهیم از پایان نامه مقاله خارج کنیم تمام نکات مهم و مفهومی را طوری استخراج کنیم که هم بسیار کم حجم نسبت به رساله باشد و هم کمترین ضربه را به مفهوم اصلی بزند. این اتفاق بسیار مهم است. زیرا بسیاری حوصله و وقت خواندن تمام رساله با جزئیاتش را ندارند اما یک مقاله از آن رساله می تواند ترغیب کننده باشد.

حال اگر این مقاله ناقص باشد یا برخی نکات را به درستی و کامل ننوشته باشد، به پای آن رساله نوشته می شود و به نوعی آبروی علمی آن از میان خواهد رفت و دیگر اعتباری نخواهد داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
26 + 16 =